Aşağa gitmek
wesnedar
wesnedar
Admin
Admin
Erkek Mesaj Sayısı : 441
Kayıt tarihi : 14/06/10
Nerden : Konya
İş/Hobiler : öğrenci/internet
Lakap : Admin
http://disci.hareketforum.net

kütüphane Forum Kuralları

Bir 12/9/2010, 20:57
Message reputation : 100% (1 vote)
Forum Kuralları


1- Kurallara uymayan mesajlara ve sorulara kesinlikle cevap verilmez.!

2- Varolan soruları tekrar sormak,gereksiz başlık açmak yasaktır.Bunlar yöneticiler,moderatörler tarafından cevaplanmadan, KİLİTLENEBİLİR, SİLİNEBİLİR.

3- Soracağınız sorunun forumda olup olmadığını öğrenmek için mutlaka ilgili kategorinin sayfalarını gezin.Sorununuz ne ile alakalı ise o kategoriye girin, ve ilk önce buradaki sabit mesajları ardından en azından ilk iki sayfadaki diğer mesajları kontrol edin.

4- Bulamadıysanız arama yaptırın. Arama yaptırırken önemli anahtar kelimeleri aratın, Böylece doğru sonuca ulaşırsınız.

5-Kesinlikle, "ACİL" "YARDIM" "BİR BAKIN" "BİRKAÇ SORU" "LÜTFEN CEVAP" "SORU" gibi konu başlıkları seçmeyin.

6- Bir başka konuda alakasız soru sormayınız, aynı şekilde aynı konulu sorularınızı yeni başlık olarak atmayınız.

7- Sorununuzu açıkça anlatın. Uygun bir başlık ile, doğru kategoriye soru bırakın. Aynı mesajı farklı farklı kategorilerde birden fazla sormayın.Size gereken cevap en kısa sürede verilecektir.

Merak etmeyin bilgili kullanıcılarımız sorularınızı yanıtsız bırakmaz.

Sizin sorunuzun cevabını merak eden başka kullanıcılar da olabileceğini unutmayın. Bu yüzden sorunlarınızın çözümlerini MSN, e-mail adresinize istemeyin.

8 - Gereksiz yorumlar ve sırf rütbe artırmak için atılan mesajlar, silinir. Çözüm sunmadığınız yardım başlıklarına cevap yazmayınız. Ararda "kurallara uy" gibi uyarı mesajları yazmayınız.Unutmayınız ki siz moderator değilsiniz.Lütfen moderatorların görevlerini üstlenmeyiniz.Kabaca bir tabirli modculuk oynamayınız!

9 - Lütfen mesaj yazarken küçük harf kullanın, unutmayın büyük harf BAĞIRMAK anlamına gelir.

10 - Mesajlarda çok fazla smiley kullanmak, ardarda ya da sadece smileylerden oluşan mesajlar atmak kesinlikle yasaktır.

11 -Çok eskiden sorulmuş, sorulara yanıt vermeyin. Yanıt vereceğiniz soruların tarihlerine dikkat edin. Çünkü o mesajı atan kişi artık sorunu çözmüş ya da foruma uğramıyor olabilir. Ancak eğer sorunuz bununla alakalı ve cevabı verilmemiş ise yeni konu açabalir veya buraya mesaj atabilirsiniz.

12 - Aşağılayıcı, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici ya da kanunlarla çelişecek ve reklam içerikli mesajlar gönderilmesi, imza ve avatar kullanılması YASAKTIR.

Küfür edenler forumdan derhal ban'lanır.

13 -
Hiçbir yerde ve imzalarınızda başka sitelerin reklamını yapamazsınız.

14 - Her bölümün kendine özel kuralları olabilir, o bölümlerin sabit başlıklarını kontrol ediniz.

15 - Bu tip YASAK mesajlar mümkün olan en kısa sürede forumdan silinir. Yönetici ve moderator müdahalesinin gecikmesi halinde kullanıcıların, kuralları ihlal edenleri görmezden gelmeleri önerilir. Unutmayınız ki, bu tip kişiler kendilerine cevap verildiği sürece susmayacaktır.

16- Üyeleri kışkırtıcı,tartışma çıkmasına sebep olacak mesajlar atmak KESİNLİKLE yasaktır!Bu kışkırtıcı mesajlara karşılık vermekte KESİNLİKLE yasaktır!

17- Kesinlikle yöneticilere veya site sahibine ben moderatör veya vip üye olmak istiyorum diye mesajlar yollamayınız yöneticilerimiz ve site sahipleri kendileri seçicektir.

18- Sitede yetkili olan görevlilere karşı ö.mler aracılığıyla rahatsız edici sözler yasaktır.

19-P.M aracılığı ile üye olmalarını istemek, site adresi yollamak kesinlikle yasaktır!Bulunduğunuz siteye ihanet edip,onun üyelerini çalmaya kalkışmayın!Bu gerçekten nankörlük olur!Elinizdekilerle yetinmeyi bilin!

20-Bu forumda hiçbir üyenin kendisinin upload ettiği veya kendisinin yaptığı bir şeyi alıntıdır yazarak veya kaynak göstererek dahi kendisi istemediği takdirde yayınlamak KESİNLİKLE YASAKTIR!Yapılan şey bu siteye özelse bu sitede KALACAK!Kurallara uymayan üyelere uyarı alacaktır,haberiniz olsun.


*Tüm bu kurallardan her hangi birine uymayanlar UYARI alır.
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz